panwp

Skuteczne narzędzia SEO
blog-image

Darmowe zaplecze dla początkujących

fot. kakaopor. freeimages.com

Wejście w świat pozycjonowania

Dzięki znajomości podstawowych zasad pozycjonowania można uczynić swoją stronę internetową, forum czy bloga znacznie popularniejszymi i częściej odwiedzanymi. Przy silnej konkurencji, samo preclowanie czy katalogowanie, nie jest jednak wystarczające. W takim wypadku na pewno warto zlecić pozycjonowanie zewnętrznej firmie lub we własnym zakresie zacząć budować profesjonalne zaplecze. Inną, równie skuteczną, alternatywą jest stworzenie darmowego zaplecza na różnych platformach.

Tworzenie bezpłatnego zaplecza na różnych platformach

Przygotowanie darmowego zaplecza na różnorodnych darmowych platformach blogowych jest doskonałą metodą zbudowania zapleczowej sieci swoich stron, z których każda będzie linkowała do pozycjonowanej strony. A wszystko to jest całkowicie darmowe. Ponosi się jedynie koszt w postaci swojego czasu, co jednak warte jest zachodu, gdyż ostatecznie otrzymujemy zauważalny efekt.

Wadą takiego rozwiązania jest mniejszy wpływ właściciela zaplecza na możliwość usunięcia jego blogów lub stron zapleczowych z darmowych platform przez ich administratorów. Niestety, z uwagi na darmowość tego środka, nie można całkowicie wykluczyć zagrożenia wykasowaniem. Niemniej jednak, jeżeli tworzone strony zapleczowe posiadają merytoryczne i wartościowe treści oraz są zgodne z regulaminem danej platformy, to można spać spokojnie, przecież żaden administrator bez wyraźniej przyczyny nie usunie takich blogów.

Ponadto darmowe zaplecza znacznie trudniej jest podlinkować z katalogów. Moderatorzy zazwyczaj nie tolerują stron na subdomenach czy darmowych platformach. Na szczęście istnieją jeszcze inne metody linkowania.

Do najbardziej popularnych oraz dobrze zoptymalizowanych pod Google’a platform, na których bez problemu można założyć i prowadzić darmowe zaplecze, zalicza się wordpress.com oraz blogger.com.

Tworzenie stron zapleczowych

Najbardziej rozpowszechnionym sposobem tworzenia stron zapleczowych jest budowanie sieci blogów np. po 10 blogów, 20 itp. oraz stworzenie niepowtarzalnych, tematycznych artykułów związanych ze stroną pozycjonowaną.

Na jednej stronie, w różnym odstępie czasowym, zamieszcza się zazwyczaj 15-25 artykułów. Każdy taki unikalny i wysokiej jakości artykuł, powinien zawierać dwa lub trzy słowa kluczowe oraz trzy linki do stron: głównej, konkretnej podstrony oraz strony zapleczowej. W analogiczny sposób postępuje się na każdej stronie oraz we wszystkich artykułach. Tworzy się więc ścisłą i bardzo rozbudowaną sieć powiązań, która pracuje na naszą korzyść.

Całkowicie niedopuszczalne jest zamykanie koła, a więc linkowanie z ostatniej strony do pierwszej. Najczęściej stosowane i najbardziej efektywne metody linkowania to piramida, linkwheel oraz półksiężyc.

Strony zapleczowe oparte o darmowe platformy blogowe można tworzyć samemu lub zlecić to mnie. Sprawdź moją aktualną ofertę tworzenia Blogów Reklamowych MINI w SEO Sklepie

Leave a Reply