panwp

Skuteczne narzędzia SEO
blog-image

Przepis na dobrego bloga pod SEO

fot. macaruba. freeimages.com

Wykorzystywanie własnych blogów to doskonałe rozwiązanie dla kogoś, kto chce samodzielnie pozycjonować strony internetowe. Jest to skuteczne i stosunkowo tanie rozwiązanie, chociaż nie można zapominać o tym, że przygotowanie wartościowego bloga pod SEO, wymaga niemałego nakładu czasu.

Gra jest jednak warta przysłowiowej świeczki, dlatego przygotowałem poradnik dla osób, które chcą samodzielnie stworzyć blog pod SEO.

Przede wszystkim należy się skupić na tym, aby blog był postawiony na własnej domenie. Oprócz tego istotne jest, aby posiadał niezbędne wtyczki SEO. Należy je również odpowiednio skonfigurować, gdyż w przeciwnym razie instalacja wtyczek nie przyniesie spodziewanych efektów. Blog powinien zostać zoptymalizowany zarówno pod roboty wyszukiwarek, jak i pod zwyczajnych użytkowników. Nie ma nic gorszego niż dobrze wypozycjonowana strona, która często pojawia się w wynikach wyszukiwania internautów, na której nie ma żadnych wartościowych treści.

Artykuły na bloga SEO

Każdy tekst powinien mieć przynajmniej 1500 znaków, a dodatkowo, w przypadku pierwszych kilku – kilkunastu artykułów opublikowanych na blogu tworzonym pod zaplecze, unikajmy dodawania linków. Publikacja wpisów powinna zostać starannie zaplanowana i rozłożona w czasie, aby nie doszło do sytuacji, w której wszystko jest publikowane od razu. Często popełnianym błędem, w przypadku prowadzenia blogów pod SEO, jest to, że gdy już uda się je w miarę wypromować, to właściciele dają zbyt dużą ilość linków wychodzących, co znacząco osłabia moc takiego bloga. Powinno się zawsze starać tak wszystko dobrać, aby zachować zdrowy rozsądek i raz na jakiś czas opublikować tekst bez żadnego linku wychodzącego. Należy również utrzymywać poziom publikacji, aby internauci rzeczywiście mogli znaleźć coś przydatnego i interesującego na blogu pod SEO.

Samo stworzenie bloga to dopiero początek, gdyż następnie trzeba go podlinkować. W tym miejscu każdy powinien stosować jak najbardziej zróżnicowane techniki (np. komentarze, fora, znane katalogi, itp.), bo tylko wtedy można mieć pewność, że Google nie wykryje sztucznie robionych linkowań i nie ukarze takiej strony filtrem.

Stworzenie wartościowej strony, która doskonale przyda się do celów pozycjonowania, nie wymaga specjalnych nakładów finansowych. Niestety praca nad taką stroną wymaga poświęcenia dużej ilości wolnego czasu. W dodatku pojedynczy blog nie przyniesie większych efektów, dlatego jak tylko uda się skończyć pracę nad jedną taką stroną, to najlepiej jest od razu rozpocząć tworzenie nowego bloga. Gdy już uda się przygotować kilka lub kilkanaście tego typu stron, będzie można zacząć pozycjonować właściwy serwis.

Leave a Reply